ФОРМАНЧУК ГАЛЬМУЄ (+відео)

Селищний голова Рудно зволікає з водопостачанням

Селищний голова Рудно Ігор Форманчук зволікає із початком виготовленя технічної документації для прокладання водопостачання до села, пропри те, що Львівська міська рада цьогоріч виділила на це дев’ять мільйонів гривень. У сільраді стверджують, що через прокладання нової дороги до села не можуть знайти місця для водозабірної станції. Водночас у «Львіводоканалі» такі твердження спростовують.

У Рудно вода із місцевого водогону та у криницях забруднена нітратами. Впродовж останніх семи років мешканці змушені були купувати питну воду. Зважаючи на це, Львівська міська рада виділила 9 млн грн та прокладання центрального водопостачання до селища зі Львова. Частину технічної документації, що стосується прокладання водогону від Львова до селища, має розробити «Львівводоканал». Те, як прокладати труби у самому Рудно, має вирішити сільрада, яка поки цього не зробила.

За словами голови Рудненської селищної ради Ігоря Форманчука, процес із виготовлення технічної документації для прокладання водопостачання до селища затягується через будівництво нової дороги від Рясне-Руського до Рудного. Мовляв у раді паралельно виготовляють проект для прокладання дороги і ще не знають точно, де вона пролягатиме. Відтак чиновники не можуть визначити місця для розташування водозабірної станції.

«Ми не можемо станом на зараз розробляти документацію з тієї причини, що будується нова траса від Рясне-Руська до Рудно. І ми не знаємо, де вона проходитиме: чи вона буде справа 500 метрів, чи вона буде зліва 500 метрів», - прокоментував Ігор Форманчук.

Водночас ці слова спростовує директор «Львівводоканалу» Валентин Вольський, який займається проведенням центрального водопостачання до селища. За його словами, проектант «Львівводоканалу» вже знає, де проходитиме водогінна труба і може показати, у якому місці вона проходитиме. Вольський стверджує, що у сільраді про проект водоканалу знають, однак свою частину техдокументації все одно не хочуть виготовляти.

Поки посадовці з’ясовують бюрократичні питання мешканці Рудно змушені вирішувати проблему із питною водою самостійно. Сім років тому санепідслужба визнала воду у криницях та місцевому водогоні технічною та заборонила її пити.

Оксана Цимбало, керівник садочку №180, продемонструвала, який накип утворюється від місцевої води у бойлері. За її словами, технічну воду у дитсадку використовують лише ввечері для прибирання та прання, а впродовж дня з кранів тече добра питна вода. Її у садочок привозять спеціально зі Львова. Щодня це близько 6 тонн води. Місто витратило на довіз води лише до одного дитсадка уже понад 1,5 мільйони гривень.

Коментарі  

 
+1 #1 ddd 12.04.2016 21:33
каналізація в першу чергу, а після -вода в кожного в кірницях протягом не тривалого часу стане нормальною.
Цитувати
 
 
+2 #2 мешканка 13.04.2016 10:45
з каналізацією це саме зволікав і зволікає селищний голова, запитайте у нього, якого року проект, де і з ким він зустрічався щоб заявити про таку насущну проблему Рудно.
Цитувати
 
 
0 #3 сусід 19.04.2016 08:41
Шануймося ураїнці!
Чи хтось може пояснити наявність нітратів у воді в кірницях?По селах,в кожному господарстві, є чималеньке сховище коров*ячого гною і в кожному дворі-кірниця.
Так було завжди і ніхто тим не парився.А тут вода з свердловини!Де джерело нітратів?
Цитувати
 
 
0 #4 сусід 20.04.2016 09:49
Шануймося ураїнці!
Почав шукати джерело нітратів.
Надибав цікаву статтю:
http://voda.blox.ua/2008/11/V-chem-vred-zagryaznennoj-vody-Nitraty.html
Якщо перейти по зсилці в статті,
то можна багато знайти цикавого.Наприклад,що шкодять не нітрАти,а нітрИти в які перетворюються нітрати в товстому кишечнику.А вода всмоктується в шлунку і до товстого не доходить,більша шкода від занітрачених продуктів.
Чи хтось має цифри по аналізу води в Рудно?
Цитувати
 
 
+2 #5 andromaha 22.04.2016 16:41
"Сім років тому санепідслужба визнала воду у криницях та місцевому водогоні технічною та заборонила її пити."

Хаха. І до того пила воду з криниці і сім років після того - і нічого.
Цитувати
 
  

Опитування

Якщо у Вас був би вибір, яке ТБ ви б обрали?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої