112a.jpg


АмброзіяАмброзія

Ніколи не звертав уваги на інформацію щодо можливої дії різних рослин що поруч у якості алергену але на все свій час як то кажуть, кілька років підряд у серпні - вересні у родині виникало дивне таке собі явище: без явних на те причин нежить, свербіж очей, реальні напади чхання, задуха тощо.
У сусідів таке саме.
У знайомих які проживають в іншому керунку такі ж симптоми.

Стали шукати відповіді на питання і виявили що поруч нашого будинку багато саме амброзії, перевірили зображення у вуйка гугла...
Нижче викладаю статтю з нету.
Фото знайдете .
Метою є поділитися інформацією, сподіваюся комусь допоможе.
Боротися з амброзією найефективніше - виривати з коренем починаючи з весни.

Амброзія полинолиста починає цвісти з кінця липня і закінчує в жовтні. Насіння дозріває, починаючи із серпня. Розвиваючий велику надземну масу, рослина здатна в польових умовах витісняти та пригнічувати культурні рослини і навіть інші бур’яни. Кожна квітка амброзії виділяє до мільярда пилкових зерен, які розносяться завдяки вітру і можуть поширюватися на великі відстані.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння у багатьох спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла. Відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Алергологи стверджують, що пилок амброзії – найагресивніший алерген, який крім алергічної реакції, здатний викликати астму. Причини такої сильної алергії на амброзію криються в амброзієвій кислоті, яка входить до складу пилку. Як тільки пилок амброзії потрапляє на шкірний покрив або слизову оболонку, негайно починається алергічна реакція.

Симптоми алергії на амброзію схожі на симптоми алергії від інших видів рослин. А саме: почервоніння очей, кон’юнктивіт, сльозотеча, закладений ніс і нежить, свербіж, напади задухи і чхання, хрипи і першіння в горлі. Це найпоширеніші симптоми на амброзію, але є й інші. Наприклад, сильні висипання на шкірі, які супроводжуються пригніченим настроєм і сильною дратівливістю. Крім цього, можуть спостерігатися сильні головні болі, поганий сон або й безсоння, втрата нюху і смаку, знижена концентрація. Всі ці симптоми можуть свідчити про алергію на амброзію. Але, частіше за все, люди сприймають вищеописані симптоми за звичайну застуду і намагаються лікувати її самостійно.

Якщо ви живете у власному будинку, то потурбуйтеся про те, щоб амброзія в період цвітіння була відсутня у вас у дворі і дворі сусідів. Потрібно регулярно проводити в будинку вологе прибирання. У розпалі цвітіння амброзії не залишайте відкритими вікна і кватирки. Намагайтесь не виходити рано-вранці надвір, позаяк саме в цей період спостерігається висока концентрація пилку в повітрі. Після перебування надворі ретельно мийте руки і промивайте ніс, приймайте душ. Це дозволить позбутися від пилку, який потрапив на тіло і шкіру.

Doctor
Місцевий
ranks
useravatar
Offline
109 Повідомлення
Інформація про користувача в повідомленнях
Cпілкування на форумі доступне лише для зареєстрованих


Re: Амброзія

Кожна рослина виробляє приблизно один мільярд пилкових зерен, вони подорожують завжди разом з потоком вітри і здатні долати досить великі відстані, більше 400 кілометрів. Щоб розвинулася алергія на амброзію, достатньо чотирьох зерен пилку.

Якщо ви виявили амброзію в своєму городі, кращий спосіб позбутися його – вирвати з коренем в кінці червня, коли стеблинки бур’яну починають тільки розростатися.

Здорова людина під час прибирання бур’яну амброзії повинна бути захищеною, інакше вже на наступний рік він може виявити у себе ознаки алергії на цю рослину, яка легко переростає в бронхіальну астму, особливо у дітей.

Більшість алергологів впевнені, що найдрібнішу пилок амброзії вже можна вважати самим агресивним алергенів, який здатний провокувати астму. Ніякі інші дерева і трави у людей не викликають такого обширного спектра впливу пилку на шкіру і слизову людини.

На жаль, ніхто від розвитку алергії не застрахований, і навіть абсолютно здорова людина стати може аллергиком, якщо протягом кількох тижнів дихати буде повітрям, в якому присутня значна кількість пилку амброзії. Слід знати про те, що зароблена даними чином алергія, майже невиліковна.

Тому вкрай важливо знищувати цей бур»ян поруч з вашею оселею, а не культивувати його, як мімозу! Це небезпечно для Вашого життя і життя ваших дітей!

Doctor
Місцевий
ranks
useravatar
Offline
109 Повідомлення
Інформація про користувача в повідомленнях
Cпілкування на форумі доступне лише для зареєстрованих


Re: Амброзія

" Стали шукати відповіді на питання і виявили що поруч нашого будинку ?"
Це,пробачте,який район Рудно?
Колись я  успішно боровся проти хрону на городі за допомогою "Рендап" чи якось так.
Знищує рослину через зелене листя,літра концентрату хватило десь на 10років.

сусід
Активіст
ranks
useravatar
Offline
143 Повідомлення
Інформація про користувача в повідомленнях
Cпілкування на форумі доступне лише для зареєстрованих


Re: Амброзія

Як виявилося що  амброзія якщо придивитися практично всюди - як тільки є якась земельна ділянка що не обробляється - амброзія тут як тут.
Зверніть увагу на узбіччя кільцевої дороги  з боку епіцентру і навпроти - гарні жовтенькі квіти  це все абмброзія.
Якщо поїхати далі в напрямку Кульпарківської - те саме, гектари !  Вітром  насіння може розносити на кілометри.
Насправді дуже багато людей страждають від цвітіння цієї зарази, хто може навіть виїздять на місяць-півтора туди де її немає.

Насіння в амброзії дуже багато. Добре розвинені рослини можуть давати по 30—40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 100 тисяч. Насіння зберігає схожість у грунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує грунти, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть.

«Мало того, що бур’ян знищує культурні рослини, він вкрай небезпечний для здоров’я людини. Пилок амброзії є однією із причин алергічного захворювання людей — сінної гарячки. Найбільше потрібно остерігатися амброзії у період масового цвітіння — друга половина літа та початок вересня»,

Невипадково амброзію називають «зеленою пожежею»: вона, маючи потужну кореневу систему і добре розвинену вегетативну масу, пригнічує і витісняє всі поруч зростаючі рослини. Амброзія дуже агресивна, сильно висушує і збіднює ґрунт. Так, за середньої густоти стояння забирає з 1 гектара до 2000 тонн води, що відповідає 200 мм опадів, виносить з ґрунту стільки поживних речовин, скільки міститься в 7-8 центнерах мінеральних добрив. Для утворення 1 тонни сухої речовини рослини амброзії поглинають з ґрунту 15 кг азоту, 1,5 кг фосфору і 950 тонн води. Внаслідок цього боротьба з амброзією вкрай утруднена.
Рослини амброзії продукують хлорогенову кислоту, ефірні масла, якої пригнічують ріст інших рослин, тому осередки амброзії швидко збільшуються і, якщо їх не знищувати, за 3-4 роки від культурних рослин не залишиться і сліду.

http://klasnaocinka.com.ua/uk/article/e … stse-.html

Doctor
Місцевий
ranks
useravatar
Offline
109 Повідомлення
Інформація про користувача в повідомленнях
Cпілкування на форумі доступне лише для зареєстрованих


Інформація

Статистика:
 
Всього тем:
136
Всього опитувань:
1
Всього повідомлень:
100665324
Недіючий:
Відвідувачі:
 
Всього користувачів:
4405
Останнім зареєструвався:
Tommystami
Користувачі онлайн:
0
Гості онлайн:
58

Найактивніші користувачі: 
vicarman, Vedun, admin, Качерай, сусід
Онлайн: 
Зараз немає користувачів онлайн

Позначення форумів:

 Тема
 Новий
 Закритий
 Прикріплено
 Активний
 Новий/Актив
 Новий/Закр
 Новий/Кріпл
 Закр/Актив
 Актив/Кріпл
 Кріпл/Закр
 Кріпл/Закр/Актив
 

Українська банерна мережа
 

Українська банерна мережа