ЦЕРКВА ПОКРОВА ПР. БОГОРОДИЦІ 1935 р. (УПЦ КП)

Загальна інфо

Церква Покрова Пр. Богородиці стоїть біля Народного дому "Просвіта" (вул. Володи- мира Великого, 24). Храмовий празник - 14 жовтня. Адміністратор (з 1990 р.) - митр. прот. Ігор Щерба (1959 р.н., свяч. 1981р.)

Історія

Колишній костел збудований у 1935 р. незадовго до другої світової війни для польських мешканців Рудно за проектом архітекта Людвіга Вельтже. Після другої світової війни опущену святиню перетворили на шкільний спортзал. Пізніше, коли збудували нову школу зі сучасним спортзалом, костел залишився без догляду. До кінця 1980-х рр. будівля ще мала оригінальний, хоч і понищений часом вигляд - стіни були з відкритих дерев`яних брусів, дахи були покриті гонтом. З 1990 р. за облаштування колишньої святині взялася православна громада селища, якій передали будівлю. Зрозуміло, тоді гонт швидко замінили бляхою, бо дах значно протікав. Після повного ремонту церкви, єдине, що залишилося оригінальним - це фігурні кронштейни, що підтримують карниз даху. 7 січня 1990 р. відбулося перше богослужіння. 1994 р. освятили чотириярусний іконостас. 24 грудня 1995 р. храм відвідав Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет. Цього ж року розписаний інтер`єр святині, наступного року (1996р.) - освячено новий престіл. У 1990-х рр. до вівтаря прибудували ризниці, зробили довкола церкви нову огорожу, у 1997-1998 рр. вимурували нову дзвінницю. Біля церкви 7 січня 2000р. освячено наріжний камінь під новий храм - до сьогодні зробили тільки фундамент.

Додаткові відомості

На західній околиці Львова, де в межах міста розкинулось селище Рудно, у його затишних садочках розкішно розцвіла церква Покрови Пресвятої Богородиці. Розцвіла, бо до 1990 року цю колись культову споруду осквернили. А сьогодні, ось уже скільки років після відновлення храму, коли парафіяни дали йому друге життя, церква Покрови з її настоятелем митрофорним протоієреєм о. Ігорем Щербою навертає до Бога все більше і більше вірних. Саме його стараннями багато людей навернулися до Церкви, стерли різницю між конфесіями. У багатьох прокинулась душа українська, дух соборності владно завітав над усіма, забулись міжконфесійні чвари.

Не було винятком і цьогорічне свято Покрови Пресвятої Богородиці в нашому селищі. Коли церковні дзвони Покрови Божої Матері, Петра і Павла та Михаїла з високої новозбудованої дзвіниці радісно закликали людей до храму на святкову молитву, він не міг вмістити сотень побожного люду. Церква Покрови об’єднала віруючих різних конфесій, щоб єдиними устами і єдиним серцем славити Бога. Іринка та Іванко Морози, які тільки вчора вінчались у цьому храмі, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці прийшли просити у Богородиці благословення на все життя. Принесли сюди й інші подружжя своїх новонароджених діточок, серед яких і син настоятеля храму, щоб і їм Пресвята Богородиця стала заступницею. До святкової літургії разом з настоятелем храму стали запрошені священики кількох парафій з різних районів нашої області, щоб звеличити торжество Покрови Пресвятої Богородиці. Духовною окрасою церкви і святкового богослужіння є хор, чудовий спів якого в цей день підносив серця парафіян ще ближче до Бога. Спів цього хору слухали віруючі храмів навколишніх парафій, звучав він і у церкві Георгієвського скиту, що на “Козацьких могилах” під Берестечком.

Ми, парафіяни, любимо свій храм, віримо, що Божа благодать панує в ньому. У ньому в різні часи відправляли літургію Патріарх Володимир (Романюк), митрополит Львівський і Сокальський Андрій, церкву відвідав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. У храмі зберігається ікона Турковецької Божої Матері, яка привезена з церкви Кузьми і Дем’яна села Перевірськ, що на Холмщині, яку, як найбільший скарб, взяли з собою українці під час їх переселення на Західну Україну. Є тут й ікони Божої Матері Почаївської та Спасителя, подаровані Георгієвською церквою, що на “Козацьких могилах”. А у рік 2000-ліття Різдва Христового освячено камінь започаткування храму Покрови Пресвятої Богородиці.