Загальна інформація

Селище міського типу Залізничного району Львова, розташоване 13 км. автошляхом на захід від його центру і 10 км. залізницею Львів-Мостиська ІІ від головного залізничного вокзалу (в центрі селища є зупинка "Зимна Вода"). Географічні координати Рудно: 49° 51' північної широти, 23° 52' східної довготи. На півночі межує з Яворівським районом, на заході зі с.Суховоля, Городоцького району, на півдні з селищем Зимна Вода, Пустомитівського району, на сході - з межами Львова. До Рудно ведуть шість доріг: головний в`їзд - через Зимну Воду під залізничний міст; до східної частини селища (Старе Рудно) також під залізничний міст, суміщений з річкою; через с.Суховоля по залізничному мосту; через район Старе Рудно з кільцевої дороги; через дачний масив з кільцевої дороги; польовою та лісовою дорогами зі сторони с.Вороців.

З півночі та заходу селище оточене лісами, у східній частині розташована долина р.Стара (Зимновідський потік), яка відділяє його від районів Старого Рудно і новобудов. Рельєф з низьким перепадом висот (мінімальна висота над рівнем моря) - 294 м. в долині річки Стара (Зимновідський потік), максимальна - 318 м. біля південно-східної межі з територією Семінарії. На схід від центру селища знаходяться суміжні ставки площею 2,4 га.

Рудно має практично повний набір соціально-культурних і побутових послуг, які зосереджені в центрі ("На Станції") або поблизу нього - школу, дитсадок, амбулаторію сімейної медицини, аптеки, Народний дім, бібліотеку, стадіон, селищну раду, дві церкви і каплицю, відділення зв`язку, відділення Ощадбанку і ПриватБанку, чимало крамниць і магазинів, бенкетні зали, власний водогін і т.д. Житлова забудова приватного типу, переважно малоповерхова, зі сформованою, досить щільною забудовою (крім району новобудов біля кільцевої дороги). Зв`язок з обласним центром забезпечують два маршрутних таксі та приміські електропотяги. Площа селища 419 гектарів, постійне населення (станом на 1.09.2009) - 6379 чол., поштовий індекс - 79493, 79494, стаціонарний зв`язок - АТС 29794-29797.