В РУДНО БРУДНО. ЯК ЗАВЖДИ...

Як і чи можливо зробити, щоб руднівчани не смітили

Відома приказка говорить:"Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять". Нашого селища це не стосується - сміття тут можна побачити практично всюди і цілий рік, а особливо навесні, коли розтане сніг. Мабуть, найгірша ситуація в приколійній зоні - у людей, які їдуть електричкою відразу складається не-гативне враження про Рудно і людей які тут живуть. Чому руднівчани не дотримуються чистоти в громадських місцях? По-перше, у центрі селища, де най більше скупчення людей, є аж три(!) смітни-ки і тільки один з них (на автобусній зупинці) зручно розташований (робіть висновки). Наша влада, очевидно, цього не помічає, а тільки бідкається, що не всі руднівчани уклали договори на подворовий вивіз побутових відходів. Подруге, після війни розбудоване Рудно заселяли приїжджі з інших сіл, які працювали на львівських підприємствах (знову робіть висновки). По-третє, за власними спостереженнями багато смітить молодь, а це питання до їх батьків і навчальних закладів.

Що ж робити? Потрібен комплексний підхід: проводити регулярну роз`яснюваль нонавчальну роботу починаючи з дитсадка і закінчуючи звернен-ням священників до парафіян (засмічувати природу це гріх), з ін шої сторони, наприклад, варто заохочувати власників магазинів у центрі Рудно поставити біля тротуару по смітнику. Висновок: поки у нашій свідомості закладено "до порогу моє, за порогом - чуже", доти жити мемо в "руднівському свинарнику".

 

"КУРЧАТА", ВАС НЕ ЗАБАГАТО?

Попри кризу руднівчан ще більше спокушатимуть м`ясом

Мешканці селища, які не відмовляють собі у тваринних білках можуть радіти - сьогодні, 16 березня, в центрі селища по вул. В.Великого, 2 відкри- ли магазин ТМ "Гаврилівські курчата", при тому, що в Рудно вже діють два "м`ясних" магазини. Цікаво, що в даному приміщенні за невеликий відрізок часу були: продуктова крамниця, потім зал гральних автоматів, згодом тут продавали новий одяг на вагу. "Гаврилівські курча- та" ( ТОВ "Комплекс Агромарс" ) їдуть до нас з с.Гаврилівка, Вишгородського району, Київської області.

Щодо якості продукції сумніватися не доводиться - підприємство працює з 1998р., сьогодні повний виробничий процес на ньому із сучасним устаткуванням, передовими технологіями інкубації, забою й переробки пта ха відповідає євро- пейським стандартам якості, ефективності та безпеки. Нововідкритий магазин приваблює погляд надувними кульками біля його входу. До речі, будьте обережні на сходах у мокру погоду - легко послизнутися ( адміністрації варто звернути на це увагу ). В інтер`єрі "Гаврилівських курчат" досить просторо - найбільше місця займають вітри- ни: на одній різні частини курятини, на іншій - ковбаси і сосиски з сардельками. Ціни на продукцію як в подібних магазинах. Кажуть, двері для покупців відчинені за графіком (тимчасовим?) з 7.00 до 18.00 щоденно. Ну що ж, по бачимо чи витримають нові "курчата" конкуренцію зі старожилами - "Галицьким курчам" та "Родинною ковбаскою".

   

ХІБА СТОВПИ ДЛЯ РЕКЛАМИ?

Або чому в Рудно неможливо цивілізовано розмістити оголошення

Щоб продати товар чи послугу, потрібно донести інформацію про них до якнайбільшої кількості людей. Наприклад, в Рудно (та й в інших населених пунктах) рекла-мою обклеюють чи не усі рівні незайняті поверхні уздовж магістральних вулиць (найчастіше стовпи електромереж ) чи на зупинках громадського транспорту. Неприємно дивитися на такі "потуги рекламодавців". Через деякий час стовпи очищують (це набагато важче аніж наклеїти), та згодом вільна площа знову обростає оголошеннями.

З іншої сторони в селищі нема спеціально відведених площ для розміщення подібної інформації. Раніше дві дошки оголошень стояли в центрі Рудно (від них залишилася одна опора). Для нашої влади, очевидно, нова дошка для реклами це - завеликі видатки для бюджету. Чи просто нема бажання? Біля клубу бездіяльно стоїть каркас, в якому можна розмістити ДВІ площі для реклами. Чому б не перенести і облаштувати цю конструкцію в центрі селища? Або встановити менші дошки на зупинках? Мабуть, це нікому не потрібно. Нехай Рудно далі ряснітиме від паперового мотлоху. Як доказ безгосподарності...

   

ЛЕГКО СКАЗАТИ, СНІГ ПРИБРАТИ

Коли взимку буде комфортно ходити і їздити вулицями Рудно?

...А зробити завжди важче, адже, як часто у нас буває, "руки не доходять". Сніг завдає клопоту багатьом - від людей до машин. Усі розуміють - його треба прибирати. І прибирають. Кожен на своєму подвір`ї і перед воротами. Деякі викидають сніг просто посеред вулиці, ніби нема більше місця де його насипати. Як відомо, вулиці в нашо- му селищі ніхто не поспішає розчищати. Мовляв, немає кош- тів, та й для чого старатися, як завтра снігу стане ще більше, а машини і люди самі його втрамбують. Якщо на головній магістралі Рудно, вулицях Шептицького - В.Великого - Грушевського, інтенсивний рух транспорту робить свою справу, то на інших вулицях ситуація протилежна. Отже, потрібні кошти і бажання. Якщо першого нема в бюджеті сільради, можливо, варто звернутися до місцевих, зовсім не бідних меценатів? Хіба не приємно зробити корисну справу не тільки для громади, а й для себе? А ось якщо немає бажання, наявність грошей не допоможе.

Не краща ситуація з тротуарами. Власники будинків біля пішохідних доріжок дуже рідко згортають з них щойно випавший сніг, мовляв, люди самі протопчуть стежину.

Гасло "моя хата скраю..." працює в селищі цілодобово. Ми любимо порядок у своєму домі. А Рудно чий дім ?

   

Сторінка 61 з 61

  

Опитування

Чи готові ви відвідувати сайт для того щоб дізнатись про події в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої