НОВИЙ МАГІСТРАЛЬНИЙ ВОДОГІН

До Рудно кладуть не лише труби з водою, а ще й каналізацію

В Рудно прокладуть новий магістральний водогін, побудують напірну каналізаційну мережу та перекачувальну насосну станцію. Кошти на це передбачено в бюджеті розвитку Львова на 2016-2017 роки.

Будівельні роботи в Рудно розпочалися в середині жовтня. Загалом для налагодження постачання якісної питної води передбачено будівництво двох ниток водопроводу Д 225мм загальною довжиною 6 км від міського водогону «Карачинів – Львів», інформує прес-служба Львівської міськради.

Проект передбачає під’єднання житлових кварталів та дачних масивів Рудно, де мешкає понад 10 тис. осіб, а також с. Рясне-Руська для 1 тис. осіб, з перспективою розбудови в майбутньому.

«Ми проклали уже понад 1 км водопровідних труб. Роботи триватимуть до квітня 2017 року. Натомість проект по прокладанню каналізаційних мереж зараз перебуває на експертизі, після його затвердження розпочнуться будівельні роботи. Орієнтовна вартість будівництва каналізаційних трубопроводів та насосної станції у смт Рудно – 25 млн грн», – повідомив головний інженер ЛМКП «Львівводоканал» Анатолій Шимоняк.

Нагадаємо, проблема водопостачання Рудно вже кількарічна. Якість води в населеному пункті не відповідає стандартам, а каналізації взагалі немає. Однак реалізація цих проектів потребувала великого за обсягами фінансування. Громада селища довгий час очікувала на підтримку держави та області. У 2016 році депутати ЛМР прийняли рішення про фінансування робіт з бюджету міста.

 

ДО «АШАНУ» МАРШРУТКИ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ

Безкоштовний проїзд до Львова, який тривав понад рік, от-от закінчиться

Нещодавно на автобусній зупинці на «Станції» у Рудно з’явилося оголошення від «Ашан-Сіті»: "Шановні клієнти! Повідомляємо вас, що починаючи з 1 січня 2017 року припиняє перевезення пасажирів маршрут №2 у напрямку Ашан-Сіті – Рудно – Ашан-Сіті".

З'ясовується, що скасовано буде лише маршрут що прямує в Рудно і зворотньо. Усі інші працюватимуть як раніше, без змін. У пункті обслуговування клієнтів телефоном пояснили причини такого рішення:

На запитання чи існує спосіб повернути маршрутку в Рудно, нам відповіли наступне:

Нагадаємо, що безкоштовний автобусний експрес-маршрут з Рудно до Львова (перехрестя вулиць В.Великого – Кульпарківська) почав курсувати 11 вересня 2015 року. Щодня автобус 14 разів (з 9.00 до 22.00 включно, інтервал – година) відправляється з центру селища до «Ашан-сіті» і 15 разів від торгового центру. Безкоштовний автобус почав сполучати Рудно зі Львовом завдяки сприянню минулорічного кандидата на посаду селищного голови Юрія Мельника – даний пункт був зазначений в його передвиборній програмі.

Отож, вже за пів місяця руднівчанам, які тішилися, що економили по вісім гривень на день, доведеться знову розкрити свої гаманці, а також «штурмувати» маршрутки №184а і 28, щоб принаймні доїхати до «Метро» і пересідати, наприклад, на маршрут №14, який, на жаль, не змогли (авт. не захотіли?) продовжити до станції Зимна Вода.

   

14-й МАРШРУТ НЕ ПОЇДЕ в РУДНО

Кінцева зупинка буде розташована біля залізничної станції зі сторони Зимної Води

У п'ятницю, 2 грудня, виконавчий комітет Львівської міськради змінив вісім міських автобусних маршрутів – №№ 5А, 9, 12, 14, 27, 30, 35, 48. Зокрема, міські маршрути продовжили до Зимної Води, Лисиничів і Мурованого. Точної дати запровадження змін начальник управління транспорту і зв'язку ЛМР Віктор Щир не називає, проте сподівається, що автобуси почнуть їздити за оновленими маршрутами наступного тижня.

Маршрут №14, який зараз проходить з проспекту Червоної Калини до кільцевої дороги, продовжать до Зимної води. Автобус курсуватиме за маршрутом: с.Зимна Вода (залізнична станція) – вул. Миру (с.Зимна Вода) – вул. Шухевича (с.Зимна Вода) – кільцева дорога – вул. Городоцька – вул. Ряшівська – вул. Патона – вул. Виговського – вул. Кульпарківська – вул. Наукова – вул. Хуторівка – просп. Червоної Калини – вул. Сихівська – вул. Кавалерідзе – вул. Коломийська – просп. Червоної Калини – вул. К. Трильовського – вул. Антонича – вул. Трильовського – просп. Червоної Калини – вул. Коломийська – вул. Кавалерідзе – вул. Сихівська – просп. Червоної Калини – вул. Хуторівка – вул. Наукова – вул. Кульпарківська – вул. Виговського – вул. Патона – вул. Ряшівська – вул. Городоцька – кільцева дорога – вул. Шухевича (с.Зимна Вода) – вул. Миру (с.Зимна Вода ) – с.Зимна Вода (залізнична станція).

Додамо, що автобуси на маршруті №14 обладнані GPS приймачами, тому їх рух можна відстежувати в режимі реального часу та бачити де в даний момент є автобус. Переглянути інтерактивну карту можна тут. Станом на п'ятницю 2 грудня о 19:00, на маршруті, який обслуговує перевізник "Міра і К" перебувало 11 машин.

 


Доповнено 09.12.2016 в 18:26

Виконавчий комітет Львівської міськради 9 грудня після обурення у соцмережах частково скасував попереднє рішення про зміну восьми автобусних маршрутів. Виконком повністю повернув автобуси №12, 14, 27, 30 та 35 на старі маршрути і ще раз відкоригував маршрути №5а, 9 і 48.

Отже, Маршрут №14 стане таким: вул. Збиральна – вул. Городоцька – вул. Ряшівська – вул. Є. Патона – вул. І. Виговського – вул. Кульпарківська – вул. Наукова – вул. Хуторівка – просп. Червоної Калини – вул. Сихівська – вул. І. Кавалерідзе – вул. Коломийська – просп. Червоної Калини – вул. К. Трильовського – вул. Б.- І. Антонича – вул. К. Трильовського – просп. Червоної Калини – вул. Коломийська – вул. І. Кавалерідзе – вул. Сихівська – просп. Червоної Калини – вул. Хуторівка – вул. Наукова – вул. Кульпарківська – вул. І. Виговського – вул. Є. Патона – вул. Ряшівська – вул. Городоцька – вул. Збиральна.

В коментарях на сторінці Зимної Води у фейсбук дописувачі висловлюють думку, що 14-й маршрут не продовжили від "Метро" через Зимну Воду через те, що його маршрут частково дублює маршрут автобуса №184а. "

   

РУДНО СТАНЕ ЛЬВОВОМ

Точніше поки що є ідея агломерації селища, але ще ведуться консультації

Міський голова Львова Андрій Садовий ініціював процес об'єднання обласного центру з сусідніми населеними пунктами. З цією метою він провів уже кілька нарад з керівниками практично всіх сіл і селищ, які межують зі Львовом, а також містом Винники. Наради ці проходили в будівлі міської Ратуші, де знаходиться мерія і Львівська міська рада. Журналістів на них не запрошували.

На першій зустрічі з сільськими та селищними головами та міським головою Винник Андрій Садовий висунув варіант об'єднання за принципом мегаполісу, що передбачає, по суті, поглинання сусідніх територіальних громад і перетворення їх в райони Львова. Голови тергромад сприйняли цю ідею прохолодно, тому вже на наступній зустрічі мер Львова звернувся до них зі словами: "Друзі, я не хочу вас приєднувати. Я хочу, щоб ви розвивалися". І озвучив ідею Львівської агломерації, всі учасники якої збережуть за собою права самоврядних одиниць, а взаємодія з обласним центром буде проходити на умовах співпраці. Після цього Андрій Садовий роздав учасникам наради проект Меморандуму про взаємодію і співпрацю органів місцевого самоврядування в межах Львівської агломерації.

Підтримує ідею участі у Львівській агломерації селищний голова Рудно Ігор Форманчук. Однак і він має намір провести попередні консультації з депутатським корпусом перед тим, як підписувати відповідний меморандум.

На питання, яку саме допомогу Львів запропонував Рудно і що очікує отримати у відповідь, селищний голова відповів, що обласний центр на сьогоднішній день за свій рахунок реалізовує проект з водопостачання селища. Крім того, в Комплексній програмі модернізації каналізаційного господарства м.Львова на 2016-2020 роки закладено 24 млн гривень на роботи по каналізації Рудно в 2017-2018 рр.

"Андрій Іванович зацікавлений в тому, щоб Рудно розвивалося, хоче завести сюди якогось інвестора. Тому що, якщо в Рудно буде відкрито якесь підприємство, комерція, люди все одно будуть їхати витрачати гроші до Львова. В Рудно вони не будуть їх витрачати, так як не де", - додав Ігор Форманчук.

До слова, тема об'єднання Рудно з іншими населеними пунктами та районами активно обговорювалась на найшоу сайті у вересні минулого року. Пригадати тодішні дискусії руднівчан та офіційні рішення селищних депутатів можна тут.

   

ВИВІЗ СМІТТЯ ЗДОРОЖЧАЄ

Починаючи з жовтня руднівчанам обіцяють нові тарифи

Після проблем що виникли на Грибовицькому сміттєзвалищі, куди вивозили усі відходи зі Львова та навколишніх сіл, почалися перебої і в Рудно. Людей не завжди попереджали про те що в ту чи іншу суботу вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) скасовується. А саме в цей день тижня з нашого селища відбувається забір. Тому часто можна було побачити наповнені контейнери які масово стояли блія будинків руднівчан з надією що їх сміття буде вивезено.

Щоб з’ясувати чого нам чекати далі і які перспективи стабілізації ситуації, ми зателефонували на гарячу лінію компанії «Санком», яка займається вивозом ТПВ з Рудно, де нам повідомили наступне:

1) Новий затверджений графік вивозу

2) Про машини, що обслуговують селище

3) Про нічні вивезення сміття

4) З 1 жовтня, після затвердження селищною радою, будуть змінені тарифи

Тож, окрім того що відповідальність за контейнер несе кожен клієнт особисто і змушений якимось чином оберігати та стежити щоб його не поцупили у більш ризикований нічний період, а частоту вивозу ТПВ зменшено вдвічі, тепер ще й доведеться платити за це дещо більше.

   

Сторінка 8 з 61

  

Опитування

Чи готові ви відвідувати сайт для того щоб дізнатись про події в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої