Талановиті мешканці

Любомир Медвідь

Про народного художника України Любомира Медведя (на фото) мистецтвознавці кажуть: в його особі поєднані інтелект і незвичайна чутливість, інтуїція і тверезий розрахунок.

А ще він пише прозу, викладає у Львівській академії мистецтв і бере активну участь у громадському житті. Щойно академік отримав державну нагороду – орден Князя Ярослава Мудрого. Причому найвищого, V ступеня – з нагоди Дня соборності України.

– Це мій перший орден, – розповів “Леополісу” Любомир Медвідь. – Це висока нагорода, і мені приємно було її отримувати із рук Президента Ющенка в Батурині, в палаці Розумовських. Очевидно, за всю мою діяльність. Поруч отримували нагороди композитор Євген Станкович, письменник Роман Іваничук.
 

Євгенія Кучеренко

Народилась 27 грудня 1922 року, в село Качанівка, нині Хмільницького району Вінницької області.

Український педагог. Кандидат педагогічних наук (1972). Герой Соціалістичної Праці (1968). Лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1977).

1946 року закінчила Вінницький педагогічний інститут. Від 1946 року працювала вчителькою української мови та літератури в середній школі № 74 міста Львів ( Залізничний район, село Рудне ). 1970 року стала членом КПРС.

   

Дарія Приймак

У своїй майстерні Дарія Приймак із селища Рудно, що біля Львова, показує ткану весільну сукню ”Білий лебідь кохання”. Її вона пошила для доньки на весілля. ”Цю білу сукню я пошила для доньки Мар’яни на весілля, — показує одну з перших тканих весільних суконь 50-річна ткаля. — Головного убору в нареченої не було. Лише де-не-де у волоссі виднілися живі квіти”.

За весільні сукні Дарія взялася приблизно 10 років тому. Спочатку виткала одну для проби. Потім вирішила показати її на виставці у Польщі разом з іншим одягом.