СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА РУДНО НЕ З'ЯВИВСЯ НА СУД

Ігора Форманчука звинувачують в нарахуванні собі надбавок на 60 тис.грн.

У продовження теми корупції, в якій звинувачують діючого селищного голову Рудно, з 'явились нові подробиці. Форманчук, якого так чекали у суді, просто не прийшов на засідання. "Не отримав повістки, а про суд прочитав в інтернеті" – так голова селищної ради Рудно пояснив журналістам, чому не з'явився на судове засідання.

 

ФОРМАНЧУК ГАЛЬМУЄ (+відео)

Селищний голова Рудно зволікає з водопостачанням

Селищний голова Рудно Ігор Форманчук зволікає із початком виготовленя технічної документації для прокладання водопостачання до села, пропри те, що Львівська міська рада цьогоріч виділила на це дев’ять мільйонів гривень. У сільраді стверджують, що через прокладання нової дороги до села не можуть знайти місця для водозабірної станції. Водночас у «Львіводоканалі» такі твердження спростовують.

У Рудно вода із місцевого водогону та у криницях забруднена нітратами. Впродовж останніх семи років мешканці змушені були купувати питну воду. Зважаючи на це, Львівська міська рада виділила 9 млн грн та прокладання центрального водопостачання до селища зі Львова. Частину технічної документації, що стосується прокладання водогону від Львова до селища, має розробити «Львівводоканал». Те, як прокладати труби у самому Рудно, має вирішити сільрада, яка поки цього не зробила.

За словами голови Рудненської селищної ради Ігоря Форманчука, процес із виготовлення технічної документації для прокладання водопостачання до селища затягується через будівництво нової дороги від Рясне-Руського до Рудного. Мовляв у раді паралельно виготовляють проект для прокладання дороги і ще не знають точно, де вона пролягатиме. Відтак чиновники не можуть визначити місця для розташування водозабірної станції.

«Ми не можемо станом на зараз розробляти документацію з тієї причини, що будується нова траса від Рясне-Руська до Рудно. І ми не знаємо, де вона проходитиме: чи вона буде справа 500 метрів, чи вона буде зліва 500 метрів», - прокоментував Ігор Форманчук.

Водночас ці слова спростовує директор «Львівводоканалу» Валентин Вольський, який займається проведенням центрального водопостачання до селища. За його словами, проектант «Львівводоканалу» вже знає, де проходитиме водогінна труба і може показати, у якому місці вона проходитиме. Вольський стверджує, що у сільраді про проект водоканалу знають, однак свою частину техдокументації все одно не хочуть виготовляти.

Поки посадовці з’ясовують бюрократичні питання мешканці Рудно змушені вирішувати проблему із питною водою самостійно. Сім років тому санепідслужба визнала воду у криницях та місцевому водогоні технічною та заборонила її пити.

Оксана Цимбало, керівник садочку №180, продемонструвала, який накип утворюється від місцевої води у бойлері. За її словами, технічну воду у дитсадку використовують лише ввечері для прибирання та прання, а впродовж дня з кранів тече добра питна вода. Її у садочок привозять спеціально зі Львова. Щодня це близько 6 тонн води. Місто витратило на довіз води лише до одного дитсадка уже понад 1,5 мільйони гривень.

 

СЕСІЯ БЕЗ ЦЕНЗУРИ

Засідання депутатів Рудненської селищної Ради від 25.12.2015

 

 

ОТРУЙНА ВОДА в РУДНО

Директор КП "Теребля" Роман Малашняк заперечує, що вода з крана виключно технічна

 

 

ПРАВИЛА МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ

Що потрібно знати виборцю-руднівчанину щоб проголосувати 25 жовтня

Почнемо з того, що коли мешканець Рудно прийде на свою виборчу дільницю, яка була зазначена в запрошенні (номер та точна адреса), то отримає 5 бюлетенів. Це найбільша можлива кількість в Україні. До прикладу мешканці Львова отримають лише 3 бюлетені. Тож руднівчанам доведеться обирати:

  1. Сільського голову
  2. Депутата до сільської ради
  3. Мера Львова
  4. Депутата до львівської міської ради
  5. Депутата до львівської обласної ради

Як виглядатиме бюлетень на місцевих виборах:

Нововведення, особливості, які повинен знати виборець:

  • Кандидат на окрузі може набрати найбільшу кількість голосів, але не стане депутатом, оскільки його партія не подолає 5%-ий бар’єр.
  • Кандидат від округу не є його представником, він не відповідає за цю територію. На деяких округах певні партії можуть взагалі не мати своїх представників. На інших округах може виявитися одразу кілька переможців.
  • Виборці обирають не представника свого округу, а представника певної політичної сили. Від округу може бути не обрано депутата взагалі.
  • Жоден з кандидатів, що закріплені на окрузі, може не стати депутатом. Також від округу може пройти у раду двоє або й більше кандидатів.

Коротко й доступно про правила в наступному відео:

 

Сторінка 3 з 12

  

Опитування

Якщо у Вас був би вибір, яке ТБ ви б обрали?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої